Komponenty i specjalne wykonania do agregowania

komponent zaczepowy

W ofercie austriackiego producenta Scharmueller znajdą Państwo również różnego rodzaju komponenty i specjalnie wykonania do agregowania maszyn. W tej grupie przedstawiamy wiele różnych, często nietypowych i ciekawych rozwiązań. Zastosowanie ich pozwoli na doposażenie praktycznie każdej maszyny w dowolny system sprzęgu: hakowy, kulowy K80, K110, pitonfix itp.

System awaryjnego odczepiania maszyny

System awaryjnego odczepiania maszyny to opracowany przez inżynierów firmy Scharmüller system natychmiastowego, awaryjnego wypinania maszyny towarzyszącej. W sytuacjach awaryjnych typu pożar czy wywrotka, za pomocą jednego przycisku operator ciągnika może wypiąć maszynę i odjechać w bezpieczne miejsce. Statystyki dowodzą, że w samej Europie ilość maszyn, które w ciągu roku ulegają różnym wypadkom można liczyć w tysiącach. Wielu z nich można uniknąć przez stosowanie tego rozwiązania. System wyposażony jest w zabezpieczenia przed przypadkowym rozłączeniem podczas transportu drogowego.

Oferta komponentów do agregowania

W ofercie komponentów do agregowania maszyn znajdą Państwo także produkty takie jak:

zaczep specjalny 1zaczep specjalny 2

System awaryjnego odczepiania maszyny: opracowany przez inżynierów firmy Scharmüller system natychmiastowego, awaryjnego wypinania maszyny towarzyszącej. W sytuacjach awaryjnych typu pożar, wywrotka za pomocą jednego przycisku operator ciągnika może wypiąć maszynę i odjechać w bezpieczne miejsce. Statystyki dowodzą, że w samej Europie ilość maszyn, które w ciągu roku ulegają różnym wypadkom można liczyć w tysiącach. Wiele z nich można by uniknąć przy pomocy poniższego rozwiązania.

zaczep specjalny 3zaczep specjalny 4

Kula do wspawania K80: bezpieczny sposób na zregenerowanie lub zamontowanie kuli K80 to zastosowanie kuli do wspawania lub do przykręcenia. Jedynie takie rozwiązanie (oraz wersja przykręcana opisywana poniżej) pozwala w pełni bezpiecznie i wygodnie zregenerować zaczep kulowy K80 bądź zbudować własną wersję takiego sprzęgu. Kula do wspawania wygląda następująco.

zaczep specjalny 5zaczep specjalny 6zaczep specjalny 7zaczep specjalny 8

Kule K80, PitonFixy kątowe: występują w wersjach kulowych oraz pitonfix. Zaczep tego typu może być przykręcony praktycznie wszędzie tam gdzie jest wymagany: do płyty adaptacyjnej, konsoli, dyszla, specjalistycznej maszyny czy samochodu ciężarowego. Oferujemy kule kątowe pozwalające na skręt o 20, 30  i 40 stopni.

zaczep specjalny 9

Kule do odłączenia z konsolą: specjalne wykonania kul kątowych przystosowanie najczęściej do wpinania w miejsce górnego cięgła niektórych ciągników. Mamy kule z rozstawem otworów: 58, 141, 146 i 220.

zaczep specjalny 10zaczep specjalny 11zaczep specjalny 12zaczep specjalny 13

Zestawy naprawcze do przykręcenia: poza kulami do wspawania stanowią jedyny w pełni bezpieczny sposób zregenerowania uszkodzonej kuli K80, pitonfixa czy belki polowej, bądź zamontowania ich indywidualnie wykonanym elemencie. Znajdą tu Państwo zestawy do zaczepów polowych i systemów kulowo-sprzęgowych.

zaczep specjalny 14zaczep specjalny 16zaczep specjalny 15zaczep specjalny 17

Kula flanszowa PKW: dział poświęcony kulom K50 stosowanym w transporcie samochodowym oraz specjalistycznych urządzeniach. W ofercie znajdują się m.in. kule flanszowe z odwiertem 17 mm, 21 mm i 10,5 mm.

zaczep specjalny 18zaczep specjalny 19

Haki holownicze: najprostsze rozwiązania służące do awaryjnego holowania maszyn.

zaczep specjalny 20

K110 z zaczepem: system sprzęgowy K110 przeznaczony jest do najcięższych maszyn, stosowany z powodzeniem w przemyśle i rolnictwie. Pozwala na osiągnięcie dopuszczalnego nacisku pionowego o ogromnej wartości 15000 kg.

zaczep specjalny 21zaczep specjalny 22zaczep specjalny 23

Siodło kołowe K150: kolejny z wynalazków opracowanych przez inżynierów firmy Scharmüller jest to system sprzęgu kulowego przeznaczony do samochodów ciężarowych. Pozwala na pracę samochodów w dużo cięższych warunkach jak tradycyjne siodła. Oferujemy siodła kulowe o maksymalnym nacisku pionowym do 8000 kg.

zaczep specjalny 24zaczep specjalny 25zaczep specjalny 26

Konsole do ciągników/konsole do maszyn: są to rozwiązania pozwalające na bezpieczne agregowanie maszyn i ciągników z dowolnie wybranymi zaczepami.

zaczep specjalny 27

Haki NATO: rozwiązania z powodzeniem stosowane w wojskowych maszynach, przemyśle oraz transporcie samochodowym. Sprzęg hakowy NATO wyróżnia się automatycznym systemem zamykania. Polecane są do ciągnięcia przyczep i maszyn w trudnym terenie.

W ofercie naszego sklepu znajdą również Państwo adapter kulowy K80 z gwintem M16 i M20, łożyska WOM oraz części hydrauliczne, m.in. deflektor dolnego ramienia.

Lider w dziedzinie

zaczepów dla rolnictwa